Bir Amazon satıcısının artan satışlarını gösteren grafik

Başarının sırrını öğrenin

Bir satış ortağı olarak büyümek için gerekenler arasında ürün yelpazenizi genişletmek, ürünlerinize trafik yönlendirmek ve harika bir müşteri deneyimi sağlamak yer alır. Aşağıdaki taktikler, bunları yerine getirmenize ve başarı şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.
AMAZON LOJİSTİK

Prime etiketini kazanın

Amazon Lojistik (FBA) kullanarak, ürünlerinizi dünya çapındaki 150 milyon Amazon Prime üyesine daha cazip hale getirme şansını yakalayabilirsiniz. Hangi lojistik yönteminin işiniz için doğru olduğuna karar vermek için seçenekleri karşılaştırın. Amazon Lojistik, işinizi büyütmenin harika bir yoludur: Siz anlaşmalı Amazon lojistik merkezine envanterinizi gönderin, geri kalan sürecin yönetilmesini biz sağlayalım.

Ücretsiz gönderi, depolama, kaldırma ve iade

Amazon Lojistik'i şimdi deneyin ve Amazon Lojistik Yeni Ürün Programı’yla anlaşmalı Amazon lojistik merkezine ürünlerinizi göndererek, ücretsiz depolama, ücretsiz kaldırma ve ücretsiz iade işlemlerinden yararlanın (hüküm ve şartlara tabidir).
Önünde bir Amazon teslimat minibüsü ve yan tarafında bir Amazon ürün listeleme sayfası bulunan resimli ev
PAZARLAMA

Ürünlerinizi ön plana çıkarın

Amazon Türkiye’nin sağladığı stratejilerden herhangi birini veya tümünü kullanarak satışlarınızı artırma imkanı yakalayın, yeni ürünlerin lansmanını yapın, yorumlar alın, stoğunuzu eritin veya ürün görünürlüğünü artırın.
Icon: A product label with a star
Sponsored Products, Amazon'daki bağımsız ürün listelerine yönelik reklamlardır. Bu reklamlar, alışveriş sonuçları sayfalarında ve ürün detay sayfalarında görünür.
Sponsored Products, kendi ürünleriyle ilgili ürünleri aktif olarak arayan satın alma niyeti yüksek müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilir.
Para simgesi olan fırsat ikonu

Fırsatlar

Uygun şartları sağlayan ürünlerinizi ücretsiz olarak “Bitmeden Yakala” fırsatlarında sergileyerek sınırlı süreli indirimler sunun. Hem satışlarınızı arttırma imkanı yakalayın, hem marka bilinirliği fırsatı yakalayın.
Icon: a desktop computer with an Amazon smile logo

Stores

Amazon'da marka hikâyenizi ve ürün teklifinizi sergilemenizi sağlayan Stores, bağımsız markalara özel çok sayfalı alışveriş alanlarıdır. Stores ücretsizdir ve kullanmak için web sitesi yönetme konusunda deneyiminiz olması gerekmez.
Stores'u kullanarak kolay oluşturulabilen zengin içerik şablonları ve kutucuklar arasından seçim yapabilirsiniz. Seçimlerinizi sürükle ve bırak özelliğiyle yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir kodlama veya tasarım becerisine ihtiyaç duymadan profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
Icon: a target with a product label
Sponsored Brands, markanızı ve ürün portföyünüzü sergiler. Marka logonuzun yanı sıra özel bir başlık ve ürünlerinizden bir seçim içeren bu reklamlar alışveriş sonuçları sayfalarında görünerek satışların ve ürün görünürlüğünün artırılmasına yardımcı olur.
Sponsored Brands size, benzer ürünlere ilgi duyan alışveriş yapanların markanızı ve ürün seçkilerinizi değerlendirme oranını hızlı bir şekilde artırma fırsatı verir.
MARKA SAHİPLERİ

Markanızı oluşturun

Bir tescilli ticari markanız varsa Amazon Marka Kaydı, fikri mülkiyetinizi korumanıza yardımcı olmaya ek olarak Seller Central’da ürünlerinize A+ İçerik eklemenize ve Amazon Marka Analizinden faydalanmanıza yarayan ücretsiz bir hizmettir.

Potansiyel hak ihlallerini bulmaya yönelik basitleştirilmiş bir süreçle markanızın ürün kayıtları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Resim, anahtar sözcük veya bir ASIN listesiyle arama yaparak basit, yönlendirmeli bir iş akışı üzerinden şüphelendiğiniz ihlalleri bildirin. Otomatik korumalarımız, markanız hakkındaki bilgileri kullanarak şüphelenilen ihlalleri veya doğru olmayan içerikleri kaldırır. Ayrıca, global ekibimiz tüm sorularınıza 7/24 yanıtlamak için hizmet vermektedir.

A+ İçerik ile trafik ve satışı artırmak için Amazon Türkiye’de listedediğiniz ürünlere zengin medya içeriği ekleyebilir, Amazon Marka Analizi ile müşteri davranış verilerine erişerek bilgiye dayalı daha stratejik kararlar alabilirsiniz.

Marka kaydı için, aşağıda belirtilen unsurlar gerekmektedir:
1.
Aktif bir Amazon Türkiye satış ortağı hesabı
2.
Ürünlerinizde veya ambalajınızda görünen, aktif bir tescilli ticari marka
3.
Kendinizi ticari marka için hak sahibi veya yetkili temsilci olarak doğrulayabileceğiniz belgeler.
Bu gereklilikleri karşılıyorsanız ücretsiz olarak kaydolmayı düşünün.
Elinde kendi markasının gömleğini tutan bir kadın
Bir Amazon satıcı hesabının satışlarını gösteren grafik
OTOMATİK FİYATLANDIRMA

Fiyatlandırmanızı kolaylaştırın

Fiyatlandırma kuralları, tekliflerinizin belirli bir aralık içinde kalmasına yardımcı olur. Aynı ürünü satan birden fazla satış ortağından biriyseniz bu önemli olabilir. Fiyatlandırma kuralları, belirtilen teklif veya en düşük fiyatın değişmesi gibi durumlara karşılık fiyatlarınızı otomatik olarak değiştirir. Kurallarınızı dilediğiniz zaman güncelleyebilir, duraklatabilir veya silebilirsiniz.
İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

Tüm Avrupa çapında satış yapın

Amazon Türkiye hesabınıza ek olarak, Amazon Avrupa hesabı açarak işletmenizi 28 ülkedeki birçok fırsata erişim imkanı elde edebilirsiniz. Amazon, Avrupa’da satış yapmayı kolay ve basit hale getirir. Beş başlıca Avrupa ülkelerindeki operasyonlarımız ve son teknoloji ürünü lojistik çözümlerimiz, ürünlerinizi her gün milyonlarca yeni müşterinin ellerine ulaştırmanıza yardımcı olur. Listeleme ve fiyatlandırma ürünlerinden satışların en yoğun olduğu ve en durgun olduğu dönemlere göre satış stratejinize yön vermeye kadar her şeyde size yardımcı olabiliriz. Ayrıca yabancı pazarlarda kolaylıkla ilerlemenize yardımcı olarak çeviri hizmetleri ve kapsamlı KDV desteği sunarız. Amazon Avrupa’da satışa hemen başlayın ve işinizi büyütmenin yepyeni bir çağına hazırlanın.
İş ağını gösteren bir ikon

Tüm Avrupa için tek hesap

Tek hesapla Avrupa’daki müşterilere ulaşabilir, tüm ürün kayıtlarınızı ve envanterinizi yönetebilirsiniz.
Amazon kutusu ve Amazon logosu

Lojistik çözümleri

Amazon, Avrupa çapında çeşitli lojistik çözümleri sunar. İşletmenize en uygun olanı buradan seçin.
Cüzdan, kredi kartı ve bozuk para

KDV yönetimi

Amazon Hizmet Sağlayıcısı ağımız Avrupa’daki belirli kriterlerde yapacağınız satışlarınızda yasal zorunluluk olan KDV kaydı, ödemeler, vergi iadeleri ve alacakları basitleştirmenize yardımcı olur. Daha fazla bilgi için KDV Bilgi Merkezi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
GLOBAL SATIŞ

Dünya çapında müşterilere ulaşın

Dünya çapında 150 milyonu aşkın Amazon Prime üyesi ve yüz milyonlarca aktif müşteri hesabıyla, Amazon’un küresel markasını kullanarak uluslararası satışlarınıza hız verebilirsiniz.
Zaten Amazon'da satış yapıyor musunuz?
Nerede bulunduğunuz veya hangi dili konuştuğunuz fark etmeksizin işletmeniz global bir işletme olabilir. Amazon’un uluslararası lojistik ağını ve global satış kaynaklarını kullanarak ürünlerinizi dünya çapında satabilirsiniz:
  • Gönderi: Ürünlerinizi global lojistik merkezlerimize gönderin, siparişin lojistik işlemleriyle ve yerel dilde 7/24 müşteri hizmetiyle biz ilgilenelim.
  • Hizmet Sağlayıcı Ağı: Global satış yapmak için vergi, uluslararası gönderi ve çeviriler hakkında güvenilir yerel sağlayıcılarla bağlantı kurun.
  • Uluslararası Ürün Kayıtları Oluşturun: Bu araç, tek bir kaynak pazar yerinden bir veya daha fazla hedef pazar yerine teklif oluşturmanıza ve güncellemenize imkan tanır. Teklifleri tek bir pazar yerinden yöneterek zaman kazanırsınız.
  • Para birimi dönüştürme: Uluslararası satışların ödemelerini doğrudan yerel banka hesabınıza yerel para biriminizde alın.

Dünya çapındaki Amazon mağazaları

Amazon satıcılarının satış yapabileceği tüm ülkeleri gösteren dünya haritası
180+
Ülke
175+
Lojistik Merkezi
16
Pazar Yeri
API

Daha verimli olun

Ölçeğinizi büyütün, satışı otomatik hale getirin ve her zaman, her yerden satış yapın.
Marketplace Appstore simgesi: üzerinde grafikler bulunan açık mavi bir bilgisayar ekranı

Marketplace Appstore

Pazar Yeri Uygulama Mağazası (Marketplace Appstore); işinizi otomatik hale getirmeniz, yönetmeniz ve büyütmenize yardımcı olmak üzere Amazon ve üçüncü taraf geliştiricilerin hazırladığı uygulamaları bulabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir mağazadır.
Amazon Marketplace Web Hizmeti simgesi: açık mavi üçgen, daire ve dikdörtgen

Amazon MWS ile büyüyün

Marketplace Web Services (MWS) API üzerine geliştirilen yazılımları kullanarak verimli kalın ve yanıt sürenizi iyileştirin ya da kendi yazılımınızı geliştirin.
Amazon Marketplace Web Hizmeti simgesi: hizmet sağlayıcıları checklist

Hizmet Sağlayıcıları

İşinizi büyütmek istediğinizde, tüm işleri kendiniz yapmanız karmaşık bir süreç olabilir. Amazon Hizmet Sağlayıcı Ağı bu noktada size yardımcı olacaktır. Amazon.com.tr satıcıları, Amazon Hizmet Sağlayıcı Ağı aracılığıyla güvenilir profesyonellerden ücret karşılığında yardım alabilir. Hesap yönetimi, ürünlerinizi Amazon.com.tr'de listeleme, gönderim desteği veya muhasebe işlemlerini yürütecek biri konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda, Hizmet Sağlayıcı Ağı'nda ihtiyacınız için uygun bir sağlayıcı bulabilirsiniz.
Amazon Satıcı uygulamasını cep telefonunuza indirmek için QR kodu

Satış ortağı uygulamasını indirin

Amazon Seller mobil uygulamasıyla satış uyarıları alın ve dilediğiniz zaman müşterilere yanıt verin.
HESAP SAĞLIĞI

İyi uygulama örneklerini inceleyin

Performans metriklerinizi izleyin, Seller Central bildirimleriyle gelişmelerden haberdar olun ve benzersiz müşteri deneyimi sağlamak için satıcı performansınızı yüksek tutun.

Satışa bugün başlayın

Erken kayıt olun, fırsatlardan faydalanın, Amazon.com.tr müşterilerine erişin
Hemen şimdi hesap açın ve aylık 99 TL +KDV üyelik ücreti yerine sadece 0 TL ödeyin! *

* Fırsat, Amazon.com.tr'ye kayıt olan mevcut ve yeni satıcı hesapları için geçerlidir. 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren kayıt olan tüm satıcılar fırsattan otomatik olarak yararlanmış olur. Fırsat süresince satıcılar, 99 TL + KDV olan aylık abonelik ücretini ödemezler, ancak Amazon’da Satış Ücret Çizelgesi’nde belirtildiği üzere, ilgili kategorilerin satış komisyonunu ödemek zorundadırlar. Bu fırsat sınırlı bir süre için geçerlidir. Amazon, 3 ay önceden duyurulacak şekilde promosyonu değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.