İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

Avrupa’ya Satış

1) Amazon Avrupa'daki mağazanızı açarken daha önce Amazon içerisinde kullanmadığınız bir telefon ve e-mail adresi kullanmanız gerekmektedir.
2) Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak Amazon İngiltere'de mağazanızı açabilir, Amazon Avrupa pazarlarının hepsinde ürünlerinizi listeleyip satışa başlayabilirsiniz.
Amazon, ürünlerinizi tüm Amazon Avrupa pazarlarındaki alıcılara tek bir birleşik Satıcı Hesabı kullanarak listeleyebilme imkanı sunar.

Amazon Avrupa pazaryerleri : (amazon.de, amazon.co.uk, amazon.it, amazon.es, amazon.fr, amazon.nl, amazon.pl, amazon.se, amazon.be)

Amazon, Avrupa’da satış yapmayı kolay ve basit hale getirir

Vergi kanunları ve ürün yönetmeliklerini anlamak, etkili ürün kayıtları oluşturmak ve yerel müşteri hizmeti sağlamak, işlerinizi sınırların ötesine genişletirken karmaşık gelebilir. Son teknoloji ürünü lojistik hizmetlerimizden, güçlü araçlarımızdan ve birinci sınıf müşteri hizmetlerimizden faydalanarak büyüyen Pan Avrupa müşteri tabanımıza açılmanın avantajını yaşayın.
Tek hesap – tüm Avrupa

Tüm Avrupa için tek hesap

Tek hesapla, sekiz adet Avrupa pazar yerimiz üzerinden (Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it, Amazon.es, Amazon.nl, Amazon.pl ve Amazon.se) tüm Avrupa’daki müşterilere ulaşabilir ve tüm ürün kayıtlarınızı ve envanterinizi Avrupa’da yönetebilirsiniz.
Satışlarınızı yeni fırsatlarla artırın

Yeni fırsatlarla satışlarınızı artırın

Mevcut 30’dan fazla ürün kategorisiyle Avrupa’da Amazon’la satabileceğiniz birçok ürün vardır. Stratejinizi AB tatil takvimine göre biçimlendirerek Avrupa’da satışın en yoğun olduğu dönemlerden faydalanın.
Vergileri ve ödemeleri yönetin

Vergi ve ödemeleri yönetin

Herhangi bir AB ülkesinde ürün satıyorsanız Katma Değer Vergisi (KDV) için kaydolmanızın zorunlu olması muhtemeldir. KDV, Avrupa’da tüketici harcaması üzerine bir vergidir. Hizmet Sağlayıcılarımız KDV kaydınızı karmaşık olmayan bir hale getirmenize yardımcı olabilir. Amazon birçok para biriminde ödeme kabul eder ve işlemleri kolaylaştırmak için size yerel para biriminizde ödeme yapar.

Yeni Satıcı Teşvikleri

Amazon Avrupa’ya satışa başlamanıza
destek olmak istiyoruz!

Amazon Avrupa’da marka kaydınız mevcut ise, Amazon Avrupa yolculuğunuza daha güvenli bir şekilde başlayabilirsiniz. Mükemmel Lansmanı gerçekleştirmenize yardımcı olmak için, Amazon marka tescilli satışlarda ilk 800.000 £ / 900.000 €'luk satışınızın %5'ini geri alma, tıklama başına maliyet reklam hizmetini denemek için kredi olanağı veya ürün değerlendirmeleri almaya başlamak için krediler ve daha fazlasını içeren Yeni Satıcı Teşvikleri sunuyoruz. Bunlara ek olarak, indirimli Prime kargo olanağı, Amazon Lojistik ile depolama, iade hizmeti ve daha fazlasını da sizlere sunuyoruz.

Yeni Amazon Avrupa satıcıları için bu teşviklerle Amazon Avrupa’da satışa bugün başlayın:
 • Amazon marka tescilli satışlarda yaptığınız ilk 800.000 £/ 900.000 € 'luk satışın %5’ini geri alın.
 • Amazon Lojistik Yeni Ürün Programı ile ilk 50 birim ürün için 90 günlük ücretsiz depolama hizmeti ve 180 günlük ürünleri ücretsiz depodan geri kaldırma hakkı elde edin.
 • Sponsorlu Ürünler tıklama başına maliyet reklamları için 160 £ /180 € değerinde kredi kazanın.—teklifleri siz belirleyebilirsiniz.
 • Şeffaflık Programı (‘’Transparency Programme’’) ile markalı ürünleriniz için 2000 adede kadar ücretsiz Şeffaflık kodu (‘’Transparency Code’’) alın. (80 £ / 90 € değerinde)
 • Vine Programı ile 1 ürününüzün 30 adede kadar güvenilir müşteri yorumu alması için, ürünü Vine hizmetimize ücretsiz kaydettirin. (160 £ / 180 € değerinde)
Yeni satıcılar için teşviklerin tam listesi ve nasıl hak kazanılacağı ile ilgili aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. Şartlar ve koşullar geçerlidir. Ayrıntılar için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Amazon Yeni Satış Ortağı Avantajları

Amazon Satış Programı

Avantajınız

Avantajdan Nasıl Yararlanılır?

Amazon Yeni Satış Ortağı Avantajları
Amazon marka tescilli satışlarınızda ilk 800.000 £/900.000€’luk satışınız için %5 yeni marka bonusu
Amazon Marka Kaydı'nı tamamlayın ve satın alınabilir ilk ASIN'inizi listeledikten sonra en geç altı ay içinde Amazon marka sahibi olarak tanımlanın.
160 £ / 180 € değerinde kredi
Amazon Marka Kaydı'nı tamamlayın ve satın alınabilir ilk ASIN'inizi listeledikten sonra en geç altı ay içinde Amazon marka sahibi olarak tanımlanın ve bir ürününüzü Vine Programı’na dahil edin.
Şeffaflık Programı (‘’Transparency Programme’’)
80 £ / 90 € değerinde kredi
Amazon Marka Kaydı'nı tamamlayın, ilk ASIN'inizi listeledikten sonra en geç altı ay içinde marka sahibi olarak tanımlanın ve Şeffaflık Programı’na (‘’Transparency Programme’’)
kaydolun.
Amazon Lojistik Avantajları
İlk 50 birim ürün (veya 30 birim büyük boy ürün) için 90 günlük ücretsiz depolama hizmeti

Giyim/Ayakkabı: İlk 100 birim üründe 120 gün ücretsiz depolama hizmeti
FBA Yeni Ürün Programı’nda otomatik kayıt için ilk satın alınabilir ASIN'inizi listeledikten sonraki 12 ay içinde bir Amazon lojistik merkezine envanter gönderin.
Marka tescilli satıcılar için markalı ASIN satışlarında %5 indirim
Marka sahibiyseniz, Marka Kaydı'nızı tamamlayın. İndirim, fulfilment ücretlerine uygulanacak ve 90 gün boyunca 50 adede kadar standart boyuttaki ürünler veya 30 adede kadar büyük boyuttaki ürünler veya 120 gün boyunca 100 adede kadar giysi/ayakkabı kategorisindeki ürünler hak kazanacaktır.
Reklam Avantajları
160 £ /180 € değerinde kredi
İlk ASIN'inizi listeledikten sonraki 12 ay içinde bir Amazon Avrupa lojistik merkezine envanter gönderin. Bir Amazon Lojistik ASIN'i için 80£ kredi değerinde bir Sponsorlu Ürünler kampanyası başlatın. En az 30 gün boyunca bir Amazon Lojistik ASIN'ininizin reklamını yapın.
40 £ /45 €
İlk ASIN'inizi listeledikten sonraki 12 ay içinde bir kupon oluşturun.

Amazon ile çok hızlı bir dönüşüm yaşadık

Amazon’un sistemini iyi öğrendiğinizde ve hizmetlerinden faydalandığınızda başarıya giden yolda ilerliyorsunuz.
Müge ErgüleçMughe Gourmet Kurucusu

1 Numaralı

e-ticaret sitesi: Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da*

290 Milyon

tekil ziyaretçi (aylık, Avrupa’da)*

%58

Amazon’daki toplam satışın bu kadarı 3. parti satış ortaklarından gelmektedir

Amazon markanızı tanıtmak için eşsiz fırsatlar barındırıyor

Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı sayesinde Amazon ile ürünlerinizi farklı pazarlara ulaştırmak gerçekten çok kolay.
Sinem DeliklitaşKaraca E-Ticaret Satış Yöneticisi
Sinem Deliklitaş - Karaca E-Ticaret Satış Yöneticisi

Amazon Avrupa’da satış adımlarına göz atın

Profesyonel Satış Planı

Amazon Avrupa Profesyonel satış planı, işinizi büyütmeye yönelik ek hizmetlere erişmenizi sağlar: ürünlerinizi Amazon'un Avrupa’daki beş mağazasındaki tüm kategorilerde listeleme, ürünlerinzin tek tıkla satın alınması imkanı, basitleştirilmiş listeleme araçları, otomatikleştirilmiş iş geliştirme önerileri ve daha fazlası!

3 Kolay Adımda Satış Yapmaya Başlayın

1. Adım
Amazon Avrupa satıcı hesabı açın
Yeni bir Amazon Avrupa Satıcı hesabını nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
2. Adım
Ürün listelemelerini oluşturun
Etkili listelemeler ve ürün detay sayfaları oluşturmak için yararlı bilgiler edinin.
3. Adım
Satışa başlayın
Ürünlerinizi Avrupa'daki müşterilere ulaştırarak işinizi büyütün. Amazon Avrupa'da satış için yapılması gerekenler listesini indirin.

Amazon ile güzel bir satış ivmesi yakaladık

Amazon Avrupa ile satışlarımızın ikinci ayında ürünümüz çok satanlar listesine girdi.
Gökberk TuralSocksberg E-Ticaret Müdürü

Faydalı kaynaklar

KDV ikonu

KDV rehberi

Avrupa’daki her ülkenin kendi KDV yönetmelikleri vardır. Amazon; KDV kaydı ve iadeleri dahil olmak üzere mevzuata göre yapmanız gerekenleri bulmanıza yardımcı olacak kapsamlı kaynaklar sunar. Yerel uzmanlarla bağlantı kurmak için KDV Bilgi Merkezimizi ziyaret edin. Gerekenler hakkındaki her şeyi okumak için AB KDV Eğitim Kılavuzumuzu indirin.
Amazon kutusu ikonu

FBA’nın Avrupa çözümlerini keşfedin

Amazon, tüm Avrupa çapında üç adet lojistik çözümü seçeneği sunar: Pan Avrupa FBA, Avrupa Lojistik Ağı ve Çok Ülkeli Envanter. İşletmenize en uygun olanı seçmek için aşağıdaki bağlantıyı inceleyin.
Satış ortağı yardımı

Amazon Satış Ortağı Yardımı’nı keşfedin

Avrupa çapında satış yapmakla ilgili tüm sorularınıza yanıtları bu merkezi kaynaktan bulabilirsiniz.
Rehberlik

Rehberlik

Yararlı videolarımızla Amazon Avrupa Pazaryerlerimizde ustalaşın. Kurallar, politikalar ve işinizi büyütme ipuçlarına kadar, hepsini Satıcı Eğitim Programı’nda bulabilirsiniz. (yalnızca Amazon satıcılarına sunulur).

Amazon ürünlerime odaklanmama fırsat tanıyor

Amazon'un farklı hizmetlerinden faydalanarak markamızı çok daha rahat büyütebiliyoruz.
Hakan PatırKronot Kurucu Ortağı & Yöneticisi
Hakan Patır - Hakan Patır Kronot Kurucu Ortağı & Yöneticisi

Amazon Avrupa'da Satış Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bakış

Amazon.com.tr'ye kayıtlı bir Satıcı hesabım var, Amazon Avrupa'da satış için başka bir hesap oluşturmam gerekiyor mu?
Evet. Amazon Türkiye Satıcı hesabınızı sadece Amazon.com.tr'deki satışlarınız için kullanabilirsiniz. Amazon Avrupa'da satış yapmak istiyorsanız, yeni bir Satıcı hesabı (Avrupa satıcı hesabı) oluşturmanız gerekiyor.
Amazon Avrupa için nasıl Satıcı hesabı oluşturabilirim?
Zaten bir Amazon Satıcı hesabınız varsa, Amazon Avrupa’ya kaydolmadan önce Satıcı Merkezi (Seller Central) oturumunuzu kapatmanız gerekir. Amazon Avrupa Satıcı hesabını oluştururken daha önce Amazon’da kullanmadığınız yeni bir e-mail adresine de ihtiyacınız olacak. “Adım adım Amazon Avrupa’da Satıcı hesabı açma” dökümanını buradan indirebilirsiniz. Buraya tıklayarak Amazon Avrupa Satıcı hesabınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
Amazon Avrupa’da satıcı hesabı açmak için neye ihtiyacım olacak?
Hesap açmak için aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecek: Yasal işletme adı, İşletme adresi, Telefon numarası, Vergi Kimlik Numarası, Vergi Dairesi, Kimlik Belgesi, Kredi Kartı, Ticaret Odası / Sanayi Odası Faaliyet Belgesi, Şirket hissedarlarını gösteren en güncel Ticaret Sicil Gazetesi, Noter tasdikli İmza Sirküleri ve üzerine kayıtlı bir Fatura (Doğalgaz, Su vb.) Şirket türüne göre sağlamanız gereken belgelerin listesini buradan indirebilirsiniz.
Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorum, ücretlendirme nasıl oluyor?
Amazon Avrupa’da hesap açtığınızda aylık olarak tahsil edilecek mağaza ücreti 39 Euro’dur (tüm 9 pazaryeri için aylık 1 mağaza ücreti mevcuttur). Güncel ücret çizelgesine ulaşmak için ilgili linki kullanabilirsiniz. Pazaryeri ve kategori özelinde komisyon oranlarını buradan inceleyebilirsiniz.
Aylık üyelik bedelini ne zaman ödemeye başlayacağım?
Üyeliğiniz, kayıt işlemini tamamladığınız anda başlar. Akabinde ilk aylık üyelik bedeli de tahsil edilir.
Avrupa’da kayıtlı bir şirkete ihtiyacım var mı?
Hayır, Amazon Avrupa’da Satıcı hesabı açmak için Türk şirket bilgilerinizi kullanabilirsiniz.
Amazon'da hangi ülkelere satış yapabilirim?
Amazon Avrupa Satıcı hesabı oluşturduğunuzda, Avrupa’daki sekiz mağazamız üzerinden (Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it, Amazon.es, Amazon.nl, Amazon.pl ve Amazon.se) Avrupa’daki tüm müşterilere ulaşabilirsiniz. Her ülke için bir Satıcı hesabı oluşturmanız gerekmez. Bir Amazon Avrupa Satıcı hesabıyla sekiz mağazada satış yapabilirsiniz.
Amazon Avrupa’da hangi tür ürünlerin satışı yapılamaz?
Yasa dışı ürünleri, yasa dışı olarak pazarlanan ürünleri veya Amazon politikası tarafından yasaklanan ürünleri satamazsınız. Bunlardan bazıları; reçeteli ilaçlar, yasadışı uyuşturucular, silahlar, mühimmat ve tütün ürünleridir.

Mağazaya özgü kategori, ürün ve içerik kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ilgili yardım sayfalarını okuyun: Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it, Amazon.es, Amazon.nl, Amazon.pl ve Amazon.se.
Amazon Avrupa’da hangi ürünleri satabilirim?
Her mağazada hangi kategorilerin satışa açık olduğunu görmek için ilgili linklere tıklayın: Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it, Amazon.es, Amazon.nl, Amazon.pl ve Amazon.se.
Ürünlerimi hangi dilde listeleyeceğim?
Ürün bilgilerini satış yapmak istediğiniz mağazanın yerel dilinde vermeniz gerekir. Örneğin, Amazon.de (Amazon Almanya) üzerinde satış yapacaksanız, ürün bilgilerini Almanca olarak vermeniz gerekir.
Ürünlerimi Amazon Avrupa’da listelemek için neye ihtiyacım var?
Ürünlerinizi listelemek için Web tabanlı arayüzümüzü veya toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Ürünlerinizin zaten Amazon Avrupa kataloğunda mevcut olup olmamasına göre sizden istenen bilgiler ve yükleme şekliniz değişir.

Ürünleriniz zaten Amazon Avrupa kataloğunda mevcutsa:
Web tabanlı arayüzümüzü kullanarak ürünlerinizi tek tek kolayca listeleyebilirsiniz. Sadece ürün fiyatını ve stok miktarını girmeniz yeterli. Alternatif olarak, birden çok ürününüzü hızlı bir şekilde listelemenizi sağlayan toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Toplu yükleme araçlarını kullanırken, her ürün için EAN, ISBN veya UPC (EÜK) kodunu sağlamanız gerekecek.

Ürünleriniz Amazon Avrupa kataloğunda mevcut değilse:
Ürünlerinizi listelemek için Web tabanlı arayüzümüzü veya toplu listeleme araçlarımızı kullanabilirsiniz. Kataloğumuzda yer almayan ürünleri listelemek için her bir ürün için aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecek:
 • EAN, UPC (EÜK), veya ISBN kodu
 • Ürün adı
 • Ürün tanımı
 • Ürün resmi – Ürün resmi gereksinimleri için tıklayınız.
 • Fiyat
 • Stok bilginiz
*Bazı ürün kategorilerinde ek bilgiler de girmeniz gerekebilir.
Ürünlerimi müşterilere nasıl göndereceğim?
Aldığınız siparişleri doğrudan Avrupa’daki müşterilere sevk edebilir veya Amazon Lojistik Hizmetlerini (Fulfilment by Amazon – FBA) kullanarak ürünlerinizi Avrupa’daki depolarımıza gönderebilirsiniz. İki yöntem arasındaki ana farklar aşağıdaki gibidir:

Satıcı Gönderir (Doğrudan Avrupa’daki Müşteriye Gönderim)
Ürünlerinizi müşterilere bir kargo firması aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. Bu durumda ürünleriniz gümrükten geçerken tabi olacağı tüm masraflardan (İthalat KDV’si, Gümrük Vergisi) ve yerel dilde Müşteri Hizmetleri sunmaktan siz sorumlu olursunuz. Kargo firmanız ve gümrük müşavirinize danışarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fulfilment by Amazon – FBA (Amazon Lojistik Hizmetleri)
Amazon Avrupa’da Satıcı hesabı açtığınızda otomatik olarak Avrupa FBA’e de kaydolmuş olursunuz. Ürünlerinizi Amazon Lojistik (FBA) programına dahil etmek için ürünleri listelerken öncelikle FBA opsiyonunu seçmelisiniz (FBA kapsamındaki ürünleriniz Prime etiketi alacaktır). Sonrasında ürünlerinizi Amazon’un Avrupa’daki lojistik merkezlerinden birine gönderin. Amazon ürünlerini elleçler, paketler ve Avrupa genelinde müşterilere gönderir. Amazon aynı zamanda FBA satışlarınız için müşteri hizmetleri de sağlar. Ürünlerinizi Amazon’un Avrupa’daki bir lojistik merkezine gönderirken tüm masraflardan ve gönderim sürecinden siz sorumlu olursun. Avrupa’da FBA programı hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.
İadelerimi nasıl alacağım?
Eğer ürünlerinizi doğrudan müşteriye gönderiyorsanız kargo firmanız aracılığıyla veya müşterinin bulunduğu ülkedeki bir kargo firması aracılığıyla, iade etiketi satın alarak iadelerinizi alabilirsiniz. Eğer Amazon Lojistik (FBA) kullanıyorsanız, Amazon sizin adınıza müşteri iadelerini alacaktır ve siz de Amazon depolarından toplu olarak ürünlerinizi alabilirsiniz. Eğer ürünleriniz tekrar satılabilir durumdaysa Amazon Lojistik (FBA) envanterine geri eklenecektir.
Müşteri hizmeti vermem gerekiyor mu?
Eğer Avrupa’da FBA kullanmıyorsanız, ürünlerinizi sattığınız mağazanın yerel dilinde müşteri hizmeti sunmanız gerekir. (Örnek: Ürünlerinizi amazon.de adresinde satıyorsanız, Almanca olarak müşteri hizmeti vermeniz gerekecektir.) Eğer Avrupa’da FBA kullanıyorsanız, Amazon sizin adınıza yerel dilde müşteri hizmeti sağlar.
KDV (VAT) kaydı yapmam gerekiyor mu?
Avrupa’da Amazon Lojistik (FBA) hizmetlerinden faydalanıyorsanız ürünlerinizi stokladığınız ülkede KDV (VAT) kaydı yapmanız gerekir. AB’de ürün stoklamıyorsanız, KDV kaydı yapmanızı gerektirecek durumlarla ilgili kendi vergi müşavirinize danışmalısınız.
Avrupa’da KDV (VAT) ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.
Gümrük süreçlerini nasıl yöneteceğim?
Siparişlerinizi doğrudan Avrupa’daki bir müşteriye sevk ediyorsanız (ithalat sorumlusu müşteri ise); müşteri adına ithalat KDV’si ve gümrük masraflarını karşılayabilecek, herşey dahil bir anlaşma sunması için kargo firmanıza danışabilirsiniz. Bu durumda bedeli 22 Euro’yu geçmeyen ürünlerde ithalat KDV’si veya gümrük masrafı çıkmaz. Ürün bedeli 22 Euro ve 150 Euro arasındaysa ithalat KDV’si ödersiniz ama ürünün gümrük vergisi çıkmaz. Eğer ürünün bedeli 150 Euro’yu geçiyorsa ithalat KDV’si ve gümrük vergisinden sorumlu olursunuz.

Ürünlerinizi Avrupa’daki Amazon lojistik merkezlerine gönderiyorsanız, gönderileri yaparken bir gümrük müşavirinden destek almanız gerekebilir.

Bu bilgilerin herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Gümrük süreçleri ile ilgili en güncel bilgi için her zaman yerel bir vergi müşaviri ve gümrük müşavirine başvurmalısınız.
Amazon Avrupa Satıcı hesabım ile ilgili bir sorum olursa, Türkçe destek alabilecek miyim?
Evet, Avrupa’daki satışlarınızla ve Amazon Avrupa Satıcı hesabınızla ilgili sorularda Türkçe destek alabileceksiniz. Satıcı destek ekibine Amazon Avrupa hesabınız üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ödemelerimi nasıl alacağım?
Avrupa’da bir banka hesabınız varsa satış yaptığınız ülkeye göre Euro veya Pound olarak ödemelerinizi alacaksınız. Avrupa’da bir banka hesabınız yoksa ve Türkiye’deki banka hesabınızı kullanmayı tercih ediyorsanız kayıt esnasında Payoneer veya TransferWise uygulamalarını kullanarak Avrupa’da bir sanal banka hesabı açmaya yönlendirilirsiniz. Bu uygulamalar, ödemelerinizi Türk Lirası olarak almanı sağlayan 3. Parti ödeme hizmeti sağlayıcılarıdır. Payoneer veya TransferWise ile bir hesap oluşturduğunuzda Avrupa’daki ödemeleriniz Euro veya Pound olarak uygulama hesabına aktarılır ve oradan da sizin tanımlayacağınız Türkiye’deki banka hesabına Türk Lirası olarak aktarabilirsiniz. Payoneer veya Transferwise ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.
İş adresime gelen faturayı Seller Central paneline yükledim ama kabul olmadı, neden?
Adres doğrulama işlemi için kayıt esnasında belirttiğiniz “Amazon hesabı yetkilisi”nin ve %25’ten fazla paya sahip “işletme sahipleri”nin her biri için aşağıdaki seçeneklerden yalnızca biri ile ilgili belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Belgelerin son 180 gün içerisinde hazırlanmış olması gerekmektedir.

Seçenek-1: İkametgâh - Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi
Seçenek-2: Ev İçin Elektrik Faturası
Seçenek-3: Ev İçin Su Faturası
Seçenek-4: Ev İçin Doğalgaz Faturası
Seçenek-5: Ev İçin Sabit Telefon Faturası
Seçenek-6: Ev İçin Televizyon Hizmeti (Digiturk, Turkcell TV, D-Smart, Türksat vb.) Faturası
Seçenek-7: Ev İçin Sabit İnternet Hizmeti (Superonline, Türk Telekom, Uydunet, vb.) Faturası
Seçenek-8: Ev Adresini İçeren Cep Telefonu Faturası
Hesap Doğrulama adımı için vergi levhamı yükledim ama kabul olmadı, neden?
Vergi levhası kabul edilen bir belge türü değildir. Şahıs/Gerçek Kişi İşletmeleri, Kolektif Şirket (Kol. Ş.) /Komandit Şirket (Kom. Ş.) / Limited Şirket (Ltd. Ş.) / Anonim Şirket (AŞ) / Kamuya Ait Ticari İşletme, Döner Sermaye şirket tipleri için son 180 gün içinde alınmış Faaliyet Belgesini (Oda Kayıt Belgesi) yüklemek zorunludur. Şirket tipiniz Esnaf ve Sanatkarlar ise 5 yıldan yeni ve son 180 gün içinde alınmış Esnaf ve Sanatkâr Sicil Tasdiknamesi veya son 180 gün içinde alınmış olan Mesleki Faaliyet Belgesi kabul edilen belge türlerindendir.

Biliyor musunuz?

Amazon ile dünya çapında satış yapabilirsiniz!

Amazon ile Orta Doğu'ya satış hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.
Amazon ile Kuzey Amerika'ya satış hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.
Amazon ile Japonya'ya satış hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.
Amazon ile Avustralya'ya satış hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Satış yapmaya bugün başlayın

Ürünlerinizi her gün milyonlarca Amazon müşterisinin önüne çıkararak işinizi Avrupa çapında genişletin.
Aylık EUR 39 (KDV hariç) + satış ücretleri

Tüm Avrupa mağazalarında otomatik olarak satış yapın.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.