GLOBAL SATIŞ

Orta Doğu'ya Satış

Amazon’un Birleşik Arap Emirlikleri mağazasındaki milyonlarca yeni müşteriye ulaşın

Zaten Amazon Türkiye'de satış yapıyor musunuz?

Orta Doğu'ya açılın

 

Amazon’da yeni misiniz?

Başlayın

 

Neden Orta Doğu'daki Amazon mağazasında satış yapmalısınız?

İşinizi global olarak genişletmek için bir sonraki fırsatı mı arıyorsunuz? Amazon ile Orta Doğu'da satışa başlayın. Basitleştirilmiş listeleme araçlarına, güvenli ödeme işlemlerine, promosyon fırsatlarına ve basitleştirilmiş lojistik çözümlere erişim imkânı ile gelişen mağazamızda ilk satışa başlayanlardan olun. Milyonlarca yeni müşteriye ulaşma imkânı kazanın.

Birleşik Arap Emirlikleri Mağazamızda Satışa Başlayın

büyüme grafiği

Para Kazanın

Amazon şu anda size aylık abonelik ücreti olmayan ücretsiz bir Profesyonel hesap imkânı sunuyor. (lütfen bunun sınırlı bir teklif olduğunu unutmayın). Ücretlendirmeyi inceleyiniz.
Banka ve para birimi ikonu

Dil Bariyeri Yok

BAE'deki Amazon mağazasında, tüm listelemeleri ve müşteri iletişimlerini İngilizce yapabilirsiniz.
Amazon uçak ve kamyon ikonu

İşlem Kolaylığı

İlave BAE ticaret lisansları olmadan satış yapın ve yerel para biriminizle yerel banka hesabınızda ödemeleri alın.

89.2%

2018-2020 yılları arasında E-ticaret satışlarının büyüme oranı
Kaynak: Statista

#8

Dünyada kişi başına en yüksek GSYİH'ye sahip ülkeler listesinde
NASIL YAPILIR?

Birleşik Arap Emirlikleri mağazamızda satışa başlayın

İster online satışta yeni olun, ister deneyimli bir ihracatçı olun, Amazon, yerel ve uluslararası satışları daha basit ve kolay hale getirir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir Seller Central hesabı açabilirsiniz. Sadece birkaç adımda başlayın.

1. Adım

Ne satacağınıza karar verin
Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yerel yasaları anlamak, Birleşik Arap Emirlikleri mağazasında satış yapmak için önemlidir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Katma Değer Vergisi'nin (KDV) online siparişlere nasıl uygulandığını anlamanız önemlidir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne mal ithal ettiğinizde, diğer kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra yerel gümrük kanunlarına da uymalısınız.

2. Adım

Kaydolun ve ürün listeleyin
Türkiye veya Avrupa pazaryeri hesaplarınızı BAE hesabınıza bağlayabilir, global satışlarınızı tek bir sayfada görebilir ve listelemelerinizi senkronize edebilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki mağazamızda satış yapmak için bir hesap oluşturduktan sonra belge doğrulama ve inceleme süreci hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Adım

Kargo ve gönderim
Amazon Satıcıları, lojistiğe yatırım yapmaya gerek duymadan daha fazla satış yapmak istediklerinde Amazon Lojistik'i (FBA) tercih ederler. Maliyetler, süreler ve gereksinimler dahil olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri mağazamızda nakliye ve teslimatın neleri içerdiğini anlayın.

4. Adım

İşletmenizi yönetin
Birleşik Arap Emirlikleri mağazamızda işletmenizi büyütmek için Sponsorlu Ürünler, Bitmeden Yakala fırsatları ve kuponlar gibi Amazon araçlarını kullanın.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Orta Doğu mağazamızda neden ve nasıl satışa başlamanız gerektiğine dair daha çok bilgi edinin.
Satış ortağı yardımı
Hizmet Sağlayıcısı Ağı
İşinizi global olarak genişletmenizi yönetme konusunda Amazon'un üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarından yardım alın.
Web seminerleri
Uluslararası Marka Platformu
Amazon Lojistik’i kullanan markalar, küresel marka sahiplerinin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Amazon müşterilerine yenilikçi ürünler pazarlamasına, satmasına ve teslim etmesine yardımcı olmak için özel bir mağaza olan Uluslararası Marka Platformu’nda görünebilir.

Orta Doğu’da satışa başlamaya hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

Birleşik Arap Emirlikleri mağazamızda satış yapmakla ilgili sık sorulan soruların cevaplarını öğrenin.
BAE’de mağaza açmak için bir ticari kuruluşa veya banka hesabına sahip olmam gerekir mi?
Hayır, bu bir ön koşul veya gereklilik değildir. BAE mağazamızda kendi ülkenizdeki işletmenizi ve banka hesap bilgilerinizi kullanarak satış yapabilirsiniz. Buradan kaydolun.
BAE mağazasındaki fırsatlar nelerdir?
2017'de Amazon, "bir Amazon şirketi olan SOUQ" altında faaliyet gösteren bölgenin en büyük e-ticaret perakendecisi SOUQ.com'u satın aldı. Mayıs 2019'da “SOUQ, bir Amazon şirketi” resmi olarak amazon.ae oldu. Böylece halihazırda mevcut olan müşteri tabanından yararlanma imkanı bulabilirsiniz.

BAE, Almanya ile karşılaştırıldığında kişi başına düşen GSYİH'sı $59.8 bin (Almanya $56.9 bin*) olan zengin bir nüfusa sahiptir. BAE, 2018-2020 arasında %85** oranında (aynı dönemde Almanya %28***) hızlı büyüyen bir e-ticaret pazarına sahiptir.

Amazon'un uluslararası ölçeğinden yararlanabilir ve BAE mağazamızda 30'dan fazla ürün kategorisinde
listeler oluşturabilirsiniz.

*Kaynak: IMF, "World Economic Outlook - GDP per capita". International Monetary Fund. Nisan 2021
**Kaynak: Statista 2021
***Kaynak: Statista, bevh.org, 2021
BAE mağazasında satış yapmanın maliyetleri nedir?
Amazon şu anda size aylık abonelik ücreti olmayan ücretsiz bir Profesyonel hesap imkanı sunuyor (lütfen bunun sınırlı bir teklif olduğunu unutmayın). Buradan kaydolun.

BAE mağazamızda satış yapmak, Avrupa'dakinden daha düşük komisyon, Amazon Lojistik ve envanter depolama ücreti fırsatları sunar. Bunlara ek olarak nakliye, lojistik, gümrük ve KDV ile kendi maliyetlerinizi de dikkate almanız önemlidir. Daha fazla bilgi edinin.
Hesap doğrulama süreci nedir?
Hesap doğrulama süreci veya SIV (Satıcı Kimliği Doğrulaması), tüm Amazon satıcılarının kimliklerini ve belgelerini doğrulayarak güvenliklerini sağlamayı amaçlayan bir süreçtir.
Hesap oluşturmak için hangi belgelere ihtiyacım var?
İhtıyacınız olacak belgeler:

İş e-posta adresi veya Amazon müşteri hesabı
Size ulaşabileceğimiz telefon numarası
Hükümet tarafından verilmiş ulusal kimlik veya pasaport
Banka hesap numarası
İşletmeler için: Sahipseniz ticari kaydı ve yalnızca yasal temsilciyseniz vekaletname
Bireyler için: En son banka hesap ekstresi, kredi kartı ekstresi veya elektrik faturası
Belgelerinizi hazırlarken lütfen aşağıdaki tabloyu takip ettiğinizden emin olun. Daha fazla bilgi edinin.

Yapılması Gerekenler

Yapılmaması Gerekenler

Kimlik ve banka/kredi kartı ekstresi renkli kopya olmalıdır
Şifre korumalı banka/kredi kartı ekstresi yüklenmemelidir
Kimlik belgesinin her iki yüzü de yüklenmelidir
Kredi/banka kartının fotoğrafını yüklemeyiniz
Kimlik belgesi, banka ya da kredi kartı ekstresi geçerli olmalıdır
Herhangi bir dökümanı Microsoft Office dosyası olarak yüklemeyiniz
Kimlik belgesi, isim, kimlik numarası, son geçerlilik tarihi ve imza içermelidir
Banka/kredi kartı ekstresi 180 günden eski olmamalıdır
Banka/kredi kartı ekstresi tüm bilgileri içermelidir
Banka/kredi kartı ekstresinde banka logosu, banka hesap numarası ve banka hesap sahibinin adı açıkça görülebilir olmalıdır
Ürünlerimi nasıl listeleyebilirim?
Ürün Ekle aracını kullanarak az sayıda ürünü listeleyebilir veya ürünlerinizi toplu olarak listelemek için envanter dosyalarını kullanabilirsiniz. Envanter dosyası şablonları, ürün listelerini toplu olarak eklemenize veya düzenlemenize olanak tanır. Özel gereksinimlerinize uygun bir şablon oluşturabilir ve tek bir şablon kullanarak birden çok kategoride farklı ürün türlerini listeleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.

Uluslararası Listeleme Aracı, belirttiğiniz ayarlara ve döviz kurlarına göre tek bir kaynak mağazadan bir veya daha fazla hedef mağaza için teklifler oluşturmanıza ve teklifleri güncellemenize yardımcı olur.
Diğer Mağazalardaki ürün incelemelerim aktarılacak mı?
Bir ürün için inceleme sayısı ve genel puan, her mağaza için farklıdır. Sistemimiz, belirli kurallara dayalı olarak bazı incelemeleri paylaşacaktır.
Ürünlerimin ilgili tüm düzenlemelere ve gereksinimlere uyduğundan nasıl emin olabilirim?
BAE mağazamızda satışa sunulan ürünler, tüm yasalara ve düzenlemelere ve Amazon'un politikalarına uygun olmalıdır. Belirli ürünler, markalar, kategoriler ve alt kategoriler için Amazon, ürünleri satışa sunmadan önce satıcıların onay almasını şart koşar. Onay süreci, belge taleplerini, performans kontrollerini ve diğer nitelikleri içerebilir. Daha fazla bilgi edinin.
Hangi gönderim seçenekleri arasından seçim yapabilirim?
BAE mağazamızda sattığınız ürünleri kendi yerel envanterinizden (Satıcıdan Gönderim) gönderebilir veya Amazon Lojistik'i (FBA) seçebilirsiniz. Çoğu satıcı, ürün yelpazesine ve kategorisine bağlı olarak çeşitli gönderim seçenekleri kullanmaktadır. Daha fazla bilgi edinin.
Amazon Lojistik (FBA) mi yoksa Satıcı Tarafından Gönderim mi kullanmalıyım?
Satıcı Tarafından Gönderim’i seçtiğinizde, ürünlerinizi kendiniz depolamak, paketlemek ve müşterilere göndermek sizin sorumluluğunuzdadır. Kendiniz envanterinizi yönetmeyi seçerseniz, gönderimden iadeye kadar müşteri deneyiminden sorumlu olduğunuzu unutmayın. Lütfen BAE'de son müşteri teslimatı sunan taşıyıcıları kullanın ve gümrük vergisi ödemeli (DDP) gönderimi seçin.

En çok satan ürünleri satıyorsanız veya bir depolama tesisiniz yoksa, Amazon Lojistik'i (FBA) tercih etmeniz tavsiye edilir. Amazon Lojistik ile envanterinizi lojistik merkezlerimizden birine göndermeniz yeterlidir, biz ürünlerinizi seçip paketleyip göndereceğiz. Ayrıca müşteri desteğini mağazanızın yerel dilinde sağlamanın yanı sıra ve geri ödeme ve iade taleplerini de işleme koyacağız. Daha fazla bilgi edinin.
Amazon Lojistik (FBA) ücretleri nedir?
BAE mağazamızda satış yapmanın bir başka avantajı ise, daha düşük Amazon Lojistik gönderim ve depolama ücretleridir. Ürünlerinizin lojistik maliyetini öğrenmek için Satıcı Merkezi’ndeki Amazon Lojistik hesap aracını kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.
Ürünlerimi paletle Amazon Lojistik Merkezi'ne nasıl gönderirim?
Amazon'a Gönder, Amazon Lojistik envanterinizi yenilemek için daha az adım gerektiren basitleştirilmiş gönderi oluşturma iş akışıdır. Dört basit adımı izleyerek bir palet sevkiyatı oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.
Amazon Lojistik depolama limitleri nelerdir?
Lojistik merkezimizin depolama alanını daha iyi yönetmek için envanter limitleri belirledik. Bir depolama sınırına tabiyseniz, gönderi planınız da dahil olmak üzere satıcı hesabınızın çeşitli yerlerinde bir depolama takibi görünecektir. Bir kaldırma talebi göndererek envanteri istediğiniz zaman kaldırabilir veya elden çıkarabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.
Satılmayan envantere ne olur?
Envanterinizin Amazon lojistik merkezinden kaldırılması için bir kaldırma talebi gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.
Vergi nasıl işler? Yerleşik olmayan biri olarak vergi kaydı yaptırmam gerekir mi?
BAE vergi dairesinin web sitesinde çevrimiçi olarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt başvurusu, BAE'deki müşterilere yapılan, vergiye tabi ilk satıştan sonraki 30 gün içinde yapılmalıdır. BAE KDV'ye kaydolmak, iadeleri dosyalama ve müşterilerinize BAE Vergi Faturaları düzenleme gerekliliği de dahil olmak üzere bir dizi ilgili uyumluluk gereksinimine yol açabilir. Daha fazla bilgi için vergi danışmanınıza danışın. Daha fazla bilgi edinin.
Gümrük ve ithalat düzenlemelerini nasıl halledebilirim?
Hangi gönderim yöntemini seçerseniz seçin, BAE'ye gönderim için belirli gereksinimler bulunur. Tüm gönderilerinizde teslimat vergisi ödenmiş (DDP) Incoterm'i seçtiğinizden emin olun ve Amazon'un deposuna ürün girişi yaparken kayıt ithalatçısı (IOR) sağlayın.

Kayıt ithalatçısı (IOR), ithalat masraflarını ve vergileri ödemekten ve ithalatınızın yerel yasa ve yönetmeliklere uygun olmasını sağlamaktan sorumlu kuruluştur. Amazon'un veya lojistik merkezlerinin Amazon Lojistik gönderileri için Kayıt ithalatçısı (IOR), olarak hizmet edemeyeceğini unutmayın. Daha fazla bilgi edinin.
Lokal olarak marka kaydımı yaptırmam gerekir mi?
Bu zorunlu değildir. Ancak, Marka Sahibi araçlarından yararlanmak için brandregistry.amazon.ae'ye kaydolmanızı öneririz.
Marka Sahipleri için avantajlar nelerdir?
Müşteriler için daha doğru ve güvenilir bir deneyim oluşturmak için BAE mağazamızdaki tescilli ticari markalarınızı Amazon Marka Kaydı aracılığıyla koruyabilirsiniz. Amazon Marka Kaydı, size özel metin ve görsel arama, şüpheli fikri mülkiyet hakları ihlallerine ilişkin raporlarınızdan yola çıkarak tahmine dayalı otomasyon ve marka adınızla ürün listelemeleri üzerinde artırılmış yetki dahil olmak üzere, güçlü marka yönetimi araçlarına erişim sağlar. Daha fazla bilgi edinin.

A+ İçerik özelliği, marka sahiplerinin markalı ASIN'lerin ürün açıklamalarını değiştirmesine olanak tanır. Bu aracı kullanarak benzersiz bir marka hikayesi, geliştirilmiş görseller ve metin yerleşimleri ekleyerek ürün özelliklerinizi farklı bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Ürün detay sayfalarınıza A+ eklemek, etkili bir şekilde kullanıldığında daha yüksek etkileşim oranları, daha fazla trafik ve daha fazla satış ile sonuçlanabilir. Daha fazla bilgi edinin.
Ürünlerimin reklamını nasıl yapabilirim?
BAE mağazamızda reklam vermek, listelerinizi tanıtmanın kolay bir yoludur. Reklamlar, arama sonuçlarının ilk sayfası veya ürün detay sayfaları gibi müşterilerin göreceği yerlerde belirgin bir şekilde görünür. Alakalı anahtar kelimelere teklif verirseniz, teklifiniz kazanırsa ve reklamınız aramayla eşleşirse reklamınız alışveriş yapanlara gösterilir. Bu hedefli reklamlar, ürünlerinizi daha geniş bir kitleye sergileyerek satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinin.
Yıl içindeki başlıca etkinlikler nelerdir?
En iyi fırsatlara ve mevsimlik etkinliklere göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Tüm etkinliklerin resmi tarihleri e-posta / Satıcı Merkezi aracılığıyla iletilecektir. Fırsatlar panosunda, Fırsat gönderimlerine açık olan etkinlikleri görmek için "Yaklaşan Etkinlikler"i seçin. Etkinlikler; Prime Day, 11.11', Beyaz Cuma indirimi ve diğerlerini içerir. Daha fazla bilgi edinin.
Hangi promosyon türleri mevcuttur?
Müşteriler, özellikle tatil sezonunda BAE mağazamız için aktif olarak fırsatlar arıyor. Fırsatlar ve Kuponlar, satışlarınızı, marka bilinirliğinizi ve incelemelerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinin.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Amazon mağazasına neden ve nasıl açılabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz?

Amazon Birleşik Arap Emirlikleri rehberi için tıklayın.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.