GLOBAL SATIŞ

Japonya'ya Satış

Zaten Amazon Türkiye'de satış yapıyor musunuz?

Japonya'ya açılın

 

Amazon’da yeni misiniz?

Başlayın

 

Satışlarınızı nasıl artırabilirsiniz? - Japonya'ya açılın videosu önizleme
Amazon Japonya ile daha fazla müşteriye ulaşın videosu ön izleme

Dünyanın üçüncü büyük ekonomisinin bir parçası olun

Japon tüketicilerin %71'i çevrimiçi alışveriş yapıyor. Hızlı, kolay teslimata alışkınlar ve Amazon Lojistik bu beklentileri karşılamanıza yardımcı olabilir.
SATICI DENEYİMİ: PLUGABLE TECHNOLOGIES
Her ürünün Japon pazarına girerek böyle çeşitlendirme, böyle bir ikinci şans elde etmesi gerçekten değerlidir.
Bernie ThompsonKurucu, Plugable Technologies
Plugable Technolojies
Amazon kutuları taşıyan Japon erkek ve kadın
NASIL YAPILIR?

Amazon Japonya'da satış yapmaya başlayın

İster global olarak satış yapmakta yeni olun ister deneyimli bir ihracatçı olun, Amazon uluslararası satışları daha basit ve kolay hale getirir. Tıpkı ABD'deki gibi, Japonya'da da bir Seller Central hesabına kaydolabilirsiniz. Sadece birkaç adımda başlayın.

1. Adım

Ne satacağınıza karar verin
Ürünlerinizi satmak için gereken vergileri ve düzenlemeleri anlayın ve Japonya'da satış yaparken Japonya'nın yerel yasalarına uyduğunuzdan emin olun. Kategori gerekliliklerini anlayın ve kategoriye göre önerilen ürünlerin listesini inceleyin (Amazon.co.jp satıcı hesabında oturum açılması gerekir). Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları da uyumluluk, uluslararası nakliye ve vergiler gibi konularda yardımcı olabilir.

2. Adım

Kaydolun ve ürün listeleyin
Satıcı hesaplarınızı yönetmek için Amazon'un güçlü araçlarından faydalanın. Kuzey Amerika veya Avrupa pazaryeri hesaplarınızı Japonya hesabınıza bağlayabilir, global satışlarınızı tek bir sayfada görebilir ve liste kayıtlarınızı senkronize edebilirsiniz. Japonya hesabı oluşturduktan sonra belge doğrulama ve inceleme süreci hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Adım

Kargo ve gönderim
Japonya'da aynı gün ve sonraki gün teslimat yaygındır. Maliyetler, süreler ve gereklilikler dahil olmak üzere Japonya'ya ürün kargolamaya ve Japonya’da ürün gönderimi yapmaya nelerin dahil olduğunu anlayın. Amazon, Japonya'ya açılan Amazon satıcıları için özel indirimli fiyatlar sunan, önde gelen uluslararası kargolama ve lojistik uzmanlarından oluşan bir ağa sahiptir.

4. Adım

İşletmenizi yönetin
Japonya'da işinizi kurmak için Global Satış Özeti, Amazon Döviz Kuru Çevirici, Sponsorlu Ürünler ve Bitmeden Yakala Fırsatları gibi Amazon araçlarını kullanın.
Japonya'ya açılma web seminerleri

Japonya'ya açılma web seminerleri

Japonya'ya nasıl açılabileceğinizi öğrenmek için web seminerlerimizi izleyin. İçerikler İngilizcedir.

Sık sorulan sorular

Japonya'da satış hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını alın.

Genel bakış

Ürünlerimi tüm Amazon kategorilerinde listeleyebilir miyim?
Belirli kategorilerdeki belirli ürünleri listelemek için önceden onay gerekebilir. Onay gerektiren kategorilere bakın.
Amazon.co.jp'de ne tür ürünler listelenemez?
Bazı ürünler yasal veya mevzuata ilişkin kısıtlamalar (ör. reçeteli ilaçlar) veya Amazon'un politikası (ör. uygunsuz fotoğraflar) nedeniyle listelenemez. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Yasaklı ürünler bölümüne bakın.
Dolandırıcılığa karşı koruma sunuyor musunuz?
Evet. Amazon’un ödeme dolandırıcılığı koruması, ürünlerinize yönelik dolandırıcılık amaçlı siparişleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
Nasıl yeni bir hesap açarım?
Profesyonel veya Bireysel hesapla satış yapmak için bu sayfanın üst kısmındaki düğmeye tıkladığınızda self servis kayıt işlemi başlar.

Self servis kayıt işlemine başlamadan önce aşağıdaki bilgileri hazır bulundurduğunuzdan emin olun:
  • İşletmenizin adı, adresiniz ve iletişim bilgileriniz
  • Ürün liste kayıtlarınız için Japonca çeviriler
  • Geçerli e-posta adresi
  • Geçerli kredi kartı
Herhangi bir çeviri desteği var mı?
Amazon’un Hizmet Sağlayıcısı Ağında çeviri hizmeti veren ve kullanabileceğiniz şirketlerin bir listesi bulunur.

Fiyatlandırma

Amazon.co.jp'de satış yapmanın maliyeti nedir?
Amazon iki satış planı sunar. Profesyonel satış planının ücreti, aylık 4,900 JPY abonelik ücretine ek olarak, kategoriye göre değişen ürün başına satış komisyonundan oluşur. Bazı kategoriler yalnızca Profesyonel satıcılara açıktır ve yalnızca bunlara yalnızca Profesyonel satıcılar yeni ürünler ekleyebilir.

Ayda 50'den az ürün satmayı planlıyorsanız sizin için en iyisi Bireysel plan olabilir. Aylık abonelik ücreti yoktur. Bunun yerine, satılan ürün başına 100 JPY’ye ek olarak, kategoriye göre değişen satış komisyonu ödenir. Ürünlerinizi seçmek, paketlemek, göndermek ve müşteri hizmetleri sağlamak için Amazon Lojistik’ten faydalandığınızda ek ücretler uygulanır. Amazon Lojistik ücretlendirmesi hakkında daha fazla bilgi edinin.
Ne zaman aylık üyelik ücreti ödemeye başlarım?
Aylık abonelik ücreti yalnızca Profesyonel satış hesaplarına uygulanır ve kayıt işlemini tamamladığınız anda başlar.

Ürünlerinizi satma

Satış hesabımı nasıl yöneteceğim?
Satıcı hesabınızı yönetmek için Seller Central'ı kullanın. Sunulan birçok dil seçeneğinden birini kullanarak ürün bilgileri ekleyebilir, siparişlerin gönderimini gerçekleştirebilir, envanter güncellemeleri yapabilir ve ödemeleri yönetebilirsiniz.
Nasıl envanter ekleyeceğim?
Seller Central'da Envanter açılır menüsüne gidin ve tek ürün için “Ürün Ekle”yi veya birden fazla ürün eklemek isterseniz "Çoklu Ürün Ekle"yi seçin.
  • Amazon ürün sayfalarındaki Amazon'da Sat düğmesini kullanın.
  • Tek seferde bir yeni ürün eklemek için Seller Central’daki Ürün Ekle özelliğini kullanın.
  • Aynı anda birden fazla ürün liste kaydı oluşturmak için Excel tabanlı envanter dosyalarını kullanın (yalnızca Profesyonel plan).
  • Toplu yüklemeler gerçekleştirmek ve toplu raporlar almak için Amazon Marketplace Web Service'i kullanın (yalnızca Profesyonel plan için).
Satış gerçekleştiğini nereden bileceğim?
Sipariş aldığınızda Amazon sizi e-posta ile bilgilendirir. Seller Central ana sayfanızın üst kısmında bir sipariş takip aracı da bulunur.
Sattığım ürünleri göndermenin maliyeti nedir?
Siparişlerin gönderimini kendiniz gerçekleştiriyorsanız Profesyonel satıcılar tarafından satılan medya ürünleri (kitaplar, müzik, video ve DVD'ler) ve Bireysel satıcılar tarafından satılan tüm ürünler için Amazon kargo ücretleri geçerlidir. Amazon bu kargo ücretlerini alıcı tarafından seçilen ürün kategorisine ve kargo hizmetine göre ücretlendirerek tutarı size kargo kredisi olarak aktarır. Gönderimini sizin yerinize Amazon'un üstlendiği ürünler için; Amazon'da Satış ücretlerine ek olarak, sipariş gönderimi, depolama ve isteğe bağlı hizmetler için ücretlendirilirsiniz.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.