AMAZON LOJİSTİK

Amazon Lojistik ile zaman kazanın ve işinizi büyütün

Amazon Türkiye'de halihazırda satış yapıyor musunuz?
Amazon Türkiye’de
yeni misiniz?
Hesabınızı hemen açın ve aylık 99 TL + KDV tutarındaki üyelik ücretinden muaf olun! *
FBA video preview

Ücretsiz depolama, kaldırma ve iade

Amazon Lojistik'i şimdi deneyin ve Amazon Lojistik Yeni Ürün Programı'yla anlaşmalı Amazon lojistik merkezine ürünlerinizi göndererek, ücretsiz depolama, ücretsiz kaldırma ve ücretsiz iade işlemlerinden yararlanın (hüküm ve şartlara tabidir).

Amazon Lojistik ücretlerinde %40 indirim

4 Ağustos 2021 tarihine kadar Amazon Lojistik ücretlerinde (ürünlerinizin Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezinde paketlenerek müşterilere hızlı teslimat ile gönderilmesini, 7/24 müşteri hizmetleri sağlanmasını ve sizin adınıza iade yönetim sürecini kapsayan ücretler), herhangi bir adet limiti olmaksızın tüm ağırlık ve boyut bantlarında %40 oranında indirim uygulanacaktır (hüküm ve şartlara tabidir).
Illustration of an Amazon Prime truck delivering a package to a suburban home

Bırakın siparişlerinizi hazırlama, paketleme ve gönderme sürecini Amazon Türkiye yönetsin

Siz satışını sağlayın, lojistiği biz yönetelim. Amazon, dünya çapında ileri düzey lojistik ağlarına sahiptir. Amazon Lojistik ile siz ürünlerinizi Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerinde depolarsınız; biz de hazırlama, paketleme, hızlı teslimat ile gönderme süreçlerini yönetir ve bu siparişler için 7/24 müşteri hizmeti sağlarız. Böylece Amazon Lojistik, işinizi büyütmenizde ve daha fazla müşteriye ulaşmanızda size zaman kazandırır.

Amazon Lojistik sayesinde markamız sevilerek büyüyor

Türkiye'nin birçok yerinden müşterilerimiz, hiç ayak basmadıkları toprakların en iyi ürünlerini Amazon Lojistik sayesinde kolay ve hızlıca deneyimliyor.
Ahmet Kubilay Sarıkaya & Serdar DoğanShellford's

Amazon Lojistik'in avantajları

Icon: Line drawing of a delivery van in motion with a check mark

Ürünlerinize, milyonlarca üründe sınırsız ve hızlı kargo sağlayan Amazon Prime etiketi eklenir.

Amazon Prime üyeleri, uygun siparişlerde sunulan ücretsiz ve hızlı kargoyu tercih etmekteler. Amazon Lojistik'te listelediğiniz ürünler de ücretsiz hızlı kargoya ve Amazon Prime etiketine sahip olur. Amazon Prime etiketi müşterilere; paketleme, kargo, müşteri hizmeti ve iadelerin Amazon Türkiye tarafından yönetildiğini bildirir ve bu etikete sahip olmanın satışlarda %26,5 artış sağladığı görülmüştür*.
*Yıllık Satıcı Anketi 2020
Icon: Line drawing of a customer service headset

Müşteriler, Amazon Türkiye’nin güvenilen müşteri hizmetlerinden ve iade yönetim sürecinden faydalanır.

Amazon Lojistik, bu operasyon yükünü sizin omuzlarınızdan alarak Amazon Lojistik siparişlerine yönelik müşteri soruları, ürün ve para iadeleri yönetiminde Amazon Türkiye’nin güvenilir 7/24 müşteri hizmet ağından faydalanmanızı sağlar.
  • Amazon Lojistik müşteri hizmeti: Size hiçbir ek maliyet olmadan farklı dillerde ve 7/24 telefon/e-posta desteği sağlanır.
  • Amazon Lojistik iade yönetimi: İadelerle ilgili tüm müşteri taleplerini biz yönetiriz. Mevcut durumda iade süreçlerinin size ek maliyeti yoktur.
Icon: Line drawing of a hand holding a coin with a US currency symbol

Amazon Lojistik kampanyaları ile maliyetlerinizi düşürürsünüz.

Amazon Lojistik ücretlendirmesi kapsamında yalnızca kullandığınız depolama alanı ve gönderilen siparişlerin sabit lojistik ücretleri için sizden ödeme alınır. Amazon Lojistik Yeni Ürün programıyla, anlaşmalı Amazon lojistik merkezine ürünlerinizi göndererek, ücretsiz depolama, ücretsiz kaldırma ve ücretsiz iade işlemlerinden, aynı zamanda 3.64 TL +KDV’den başlayan fiyatlarla %40 indirimli Amazon Lojistik ücretlerinden (hüküm ve şartlara tabidir) faydalanabilirsiniz. Diğer isteğe bağlı hizmetler içinse yalnızca bu hizmetleri kullandıkça ücretlendirilirsiniz.

Amazon Lojistik ile kendimize yeni hedefler koyabiliyoruz

Amazon Lojistik’in markamızı geliştirme yolunda bize sunduğu bu anlamlı katkıdan dolayı çok mutluyuz ve bu sayede artık kendimize çok daha yeni ve büyük hedefler koyabiliyoruz.
Duygu KeçecioğluPrana Vibes Mağaza Kurucusu

Amazon Lojistik depolama ve lojistik ücretleri

Normal ücretler

Envanter depolama ücretleri

Bir anlaşmalı Amazon lojistik merkezinde depolanan tüm ürünler için ücret alınır. Bu ücret, metreküp cinsinden ölçülen günlük ortalama envanter hacmi baz alınarak hesaplanır. Ürünlerinizin depolama ücretini hesaplamak için Amazon Lojistik Hasılat Hesaplayıcı’yı kullanabilirsiniz.

Lojistik ücretleri

Siparişlerinizin hazırlanması, paketlenmesi, hızlı teslimat ile gönderilmesi, müşteri hizmeti ve ürün iadeleri için birim başına ürünün boyut ve ağırlığına göre sabit bir ücret alınır. Ücret tablosunu incelemek için Lojistik ücretleri sayfasını ziyaret edebilir, ya da ücretlerinizi önizlemek için Amazon Lojistik Hasılat Hesaplayıcı’yı kullanabilirsiniz.

Diğer ücretler

Uzun süreli depolama ücretleri

Bir anlaşmalı lojistik merkezinde 365 günden uzun süreyle depolanan tüm ürünler için aylık olarak alınır. Envanter takibinizi düzenli yapmanız uzun süreli depolama ücretlerinden kaçınmanızı sağlar.

Ürün kaldırma hizmeti ücretleri

Ürün başına alınan bir ücret karşılığında, bir anlaşmalı lojistik merkezindeki envanterinizin Amazon Türkiye tarafından kendi deponuza iade edilmesini sağlayabilirsiniz.
Amazon Lojistik maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Seller Central’daki Amazon Lojistik Hasılat Hesaplayıcı’yı kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantıya tıklayarak detaylı ücret tablosunu indirebilirsiniz.

Amazon Lojistik ile satışlarımız arttı, masraflarımız azaldı.

Ürünlerimiz Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezine ulaşır ulaşmaz iki katından fazla satışa ulaştı. Üstelik masraflar da büyük ölçüde azalmış oldu.
Hasan ÇolakoğluVigo Wood Firma Sahibi

Amazon Lojistik hizmetlerinden faydalanmaya şimdi başlayın

Amazon Lojistik, lojistikle ilgili sıkıntılarınızı ortadan kaldırmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

1. Adım

Amazon Lojistik’e Seller Central’da erişim sağlayın
Eğer oluşturmadıysanız Amazon Türkiye satıcı hesabınızı oluşturun. Hesabınız varsa Seller Central’da oturum açın.

2. Adım

Amazon Lojistik envanterinizi oluşturun
Amazon Türkiye kataloğuna yeni ekleyeceğiniz ürünler için gönderen olarak Amazon Lojistik'i seçebilir, ya da mevcut listelenmiş envanterinizi “Amazon Lojistik”e dönüştürebilirsiniz. Tek tek ve toplu Amazon Lojistik listelemeleri ile ilgili detaylı bilgi için Satıcı Eğitim programını ziyaret edebilirsiniz.

3. Adım

Ürünlerinizi hazırlayın
Amazon Lojistik ürün gereklilikleri ve kısıtlamaları doğrultusunda anlaşmalı lojistik merkezine güvenli ve emniyetli nakliye için ürünlerinizi hazırlayın.

4. Adım

Ürünlerinizi gönderin
Kargo planınızı oluşturun, kargo etiketlerinizi yazdırarak ürünlere ve koliye yapıştırın. Son olarak, anlaşmalı Amazon lojistik merkezine dilediğiniz taşıyıcı firma ile gönderin. Amazon Lojistik Kargo Planı Oluşturma ile ilgili daha fazla bilgi edinin.
Ürünleriniz anlaşmalı lojistik merkezinde teslim alındığında bu ürünler müşterilerin satın alması için aktif hale gelir. Amazon Lojistik siparişlerini nasıl yöneteceğinizi öğrenmek veya Amazon Lojistik işinizi büyütmek için ilgili araç ve programları keşfetmek için Seller Central Yardım bölümünü ya da Satıcı Eğitim programını ziyaret ededebilirsiniz.
Illustration of a man standing next to an Prime Air plane and delivery truck
SATICI DENEYİMİ: ENTEPE TEKNOLOJİ
Amazon Lojistik bizim üzerimizden ciddi bir iş yükünü de almış oldu. Bu hizmeti kullanmaya başladığımızdan beri Amazon Türkiye'deki satışlarımız neredeyse iki kat arttı diyebilirim.
İbrahim YıldızEntepe Teknoloji
Satıcı Deneyimi: Entepe Teknoloji

Amazon Lojistik Envanter Yönetimi

Amazon Lojistik’te ürün listelemek, kargo planı oluşturmak, kargonuzu takip etmek ve de Amazon lojistik merkezlerinden envanterinizi kaldırmak için Seller Central hesabınızdaki araç ve kaynakları kullanabilirsiniz.

Amazon Lojistik raporlarını inceleyin

Amazon Lojistik raporları sayfasında, stokunuzu ve satışlarınızı takip edebilme imkanı yakalarken, optimizasyon için de öneriler bulabilirsiniz.

Envanter yaşını takip edin

Satış oranlarını iyileştirin ve uzun süreli depolama ücretlerinden kaçının. Ne kadar envanter bulundurduğunuzu ve envanterin ne süredir lojistik merkezlerinde olduğunu anlamak için Envanter Yaşı raporunu kullanabilirsiniz.

Atıl envanteri düzeltin

Gerekli fiyatlandırma ve koşul bilgilerini sağlayarak ve hataları gidererek ürün kayıtlarınızı aktif tutun. Envanteriniz, lojistik merkezlerinde ilişkili bir aktif ürün kaydı olmadan bulunuyorsa satışa açık değildir. Detaylı bilgi için Atıl Envanter raporunu inceleyebilirsiniz.

Amazon Lojistik ile işinizi büyütün
Satışa bugün başlayın

Erken kayıt olun, fırsatlardan faydalanın, Amazon.com.tr müşterilerine erişin
Hesabınızı hemen açın ve aylık 99 TL + KDV tutarındaki üyelik ücretinden muaf olun! *

* Fırsat, Amazon.com.tr'ye kayıt olan mevcut ve yeni satıcı hesapları için geçerlidir. 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren kayıt olan tüm satıcılar fırsattan otomatik olarak yararlanmış olur. Fırsat süresince satıcılar, 99 TL + KDV olan aylık abonelik ücretini ödemezler ancak Amazon’da Satış ücret çizelgesinde belirtildiği üzere, ilgili kategorilerin satış komisyonunu öderler. Bu fırsat sınırlı bir süre için geçerlidir. Amazon, 3 ay önceden duyurmak şartıyla, promosyonu değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
Amazon logo
© 2021 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır