GELİŞTİRİCİLER

Amazon satış ortakları için uygulama geliştirin

Amazon Marketplace Web Service (Amazon MWS) ile veri entegrasyonu, satış iş ortaklarının Amazon mağazalarında işlerini büyütmelerine ve ölçeklendirmelerine yardımcı olabilecek yüksek düzeyde satış otomasyonu sağlar.
Amazon Marketplace Web Service

Marketplace Web Service nedir?

Amazon Marketplace Web Service (Amazon MWS), Amazon satıcılarının ürün listeleme, sipariş, ödeme, raporlama gibi birçok konuda programlı olarak veri alışverişi yapmalarına yardım eden entegre bir Web hizmeti API'sıdır. Satıcılar, Amazon MWS'yi kullanarak satış verimliliğini artırabilir, iş gücü ihtiyaçlarını azaltabilir ve müşterilere yanıt verme sürelerini iyileştirebilir.
Amazon MWS kullanabilmek için Amazon MWS’e uygun profesyonel satış hesabınız olmalıdır.

Neden Amazon MWS kullanmalısınız?

Amazon MWS aşağıdaki önemli özellikleri sağlar:
  • Envanterin toplu yüklemelerini gerçekleştirebilir, ürün ekleyebilir, envanter seviyelerini kontrol edebilir, fiyatlandırma bilgilerini inceleyebilir ve diğer envanter yönetimi görevlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sipariş yönetimi: Sipariş bilgilerini indirebilir, ödeme verilerini elde edebilir, siparişleri onaylayabilir ve raporları planlayabilirsiniz.
  • Rapor yönetimi: Amazon MWS'yi çeşitli raporların oluşturulmasını talep etmek, durumlarını sorgulamak ve ardından onları indirmek için kullanabilirsiniz.
Amazon Lojistik kullanan Profesyonel satış ortakları için, Amazon MWS şunları da sağlar:
  • Amazon lojistik merkezlerine gönderiler oluşturun: Bir lojistik merkezine gönderdiğiniz ürünler için etiket oluşturma sürecini otomatikleştirebilirsiniz.
  • Amazon'a yapılan nakliyelerin durumunu kontrol edin: Gönderinizin bir lojistik ulaşıp ulaşmadığını ve öyleyse gönderimin işlenip işlenmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Giden gönderi taleplerini takip edin ve yönetin: Siparişler, lojistik merkezlerimizden ayrıldıktan sonra gönderileri takip edebilir ve müşterileri varış zamanlarından haberdar edebilirsiniz.
Satış verilerini inceleyen bir

Entegratörler için Dökümanlar

Bu bölümde, Amazon en iyi uygulamalarını izleyerek çok boyutlu satış yapan bir iş ortağı çözümü bulmanıza yardımcı olacak işlevsel ve teknik belgeleri bulabilirsiniz.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.