BURADAN BAŞLAYIN

Amazon Türkiye'de satışa hoş geldiniz!

Henüz Amazon Türkiye satıcı hesabınız yok mu?
Hesabınızı hemen açın ve aylık 99 TL + KDV tutarındaki üyelik ücretinden muaf olun! *
Amazon Kutuları

Dropshipping nedir?

Dropshipping, Türkçe olarak stoksuz satış anlamına gelmektedir.

Dropshipping işlemi, öncelikle satıcıların ürünlerini listeleyebilecekleri çevrimiçi bir mağaza/satıcı hesabı açması gerektiği bir süreçtir. Bu mağaza açıldıktan sonra, tedarikçilerle anlaşma yapılmalı ve satışa sunulacak ürünler listelenmelidir. Dropshipping'e başlamak için temel adım, öncelikle bir konsept belirlemektir. Hedef kitlenizi belirlemeniz, iş fikrinizi oluşturmanız açısından büyük bir önem taşır. İş fikrini oluşturduktan sonra, uygun tedarikçiler bulunmalıdır. Bu süreçte güvenilirlik, satış politikaları ve ürün kalitesi gibi faktörler göz önünde bulundurulmalı ve en uygun tedarikçi seçilmelidir. Sonrasında, dropshipping için bir pazar analizi yapılmalıdır; markanızı tanıtmak, rekabeti değerlendirmek ve stratejileri belirlemek için bu aşama son derece önemlidir.

SSS:

Daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz?

Dropshipping politikaları, avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi almak için Dropshipping blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amazon Türkiye'de satışa nasıl başlayabilirim?

Amazon Türkiye'de satışa başlamak için ilk olarak bir satıcı hesabı oluşturmalısınız. Kaydınızı oluştururken size yardımcı olması adına hazırladığımız Amazon Satıcı Hesabı Oluşturma Rehberimizi inceleyebilir, kolaylıkla satıcı hesabınızın kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Kayıt aşamasında sağladığınız tüm bilgiler ve dokümanlar tam ve doğru ise, kayıt aşamasında sağladığınız e-posta adresine hesabınızın aktive olunduğuna dair bilgilendirme maili gönderilir. Satıcı kaydınızın tamamlandığına dair bu onay mailimizi aldığınızda kayıt işlemleriniz tamamlanmış olur. https://sellercentral.amazon.com.tr/ üzerinden Seller Central’a, yani satıcı hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Ardından, ürünlerinizi nasıl listeleyebileceğinizi anlatan Ürün Listeleme Kılavuzu sayfamızdan faydalanabilir ve hemen satışa başlayabilirsiniz!

Satışa bugün başlayın

Erken kayıt olun, fırsatlardan faydalanın, Amazon.com.tr müşterilerine erişin
Hesabınızı hemen açın ve aylık 99 TL + KDV tutarındaki üyelik ücretinden muaf olun! *

* Fırsat, Amazon.com.tr'ye kayıt olan mevcut ve yeni satıcı hesapları için geçerlidir. 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren kayıt olan tüm satıcılar fırsattan otomatik olarak yararlanmış olur. Fırsat süresince satıcılar, 99 TL + KDV olan aylık abonelik ücretini ödemezler ancak Amazon’da Satış ücret çizelgesinde belirtildiği üzere, ilgili kategorilerin satış komisyonunu öderler. Bu fırsat sınırlı bir süre için geçerlidir. Amazon, 3 ay önceden duyurmak şartıyla, promosyonu değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.