MWS Uygulamanızı
SP-API’ye Taşıyın

8 Adımda MWS Uygulamanızı
SP-API’ye Taşıyın

1. Adım

Geliştirici Profilinizi Güncelleyin

Amazon Satıcı Paneli (Seller Central) → İş Ortağı Ağı → Uygulama Geliştirme üzerinden Geliştirici Profilinizin sahip olduğu rolleri inceleyin. Sağlayacağınız servisler kişisel tanımlanabilir verilere (PII) ihtiyaç duyuyorsa (örn: faturalandırma, kargo yönetimi) kısıtlı rollere erişim isteyin. Kargo yönetimi servislerinde kullanılacak bilgiler için Doğrudan Tüketiciye Kargo, faturalandırma ile ilgili bilgiler için Vergi Faturalandırması rolüne başvurun.

2. Adım

IAM Kaynaklarını Oluşturun ve Yapılandırın

Ücretsiz bir şekilde oluşturacağınız AWS hesabınızda IAM User ya da IAM Role ve IAM Policy oluşturun.
Detaylar için dökümantasyonu inceleyin.

3. Adım

Amazon MWS Uygulamanızı Hibrit SP-API Uygulamasına Dönüştürün

Hibrit SP-API uygulaması, ilgili MWS bölümü kapanana kadar geliştiricinin hem MWS hem de SP-API endpointlerine çağrı atabilmesini sağlar. Satıcı Paneli (Seller Central) → İş Ortağı Ağı → Uygulama Geliştirme üzerinden Geliştirici Merkezi sayfasını açın. Uygulamayı Düzenle’ye tıklayarak API türünü “MWS ve SP API” olarak seçin, kaydet ve çık’a tıklayın. Bundan sonra uygulamanız taslak durumunda bir hibrit SP-API uygulaması olacaktır. Artık yetkilendirme iş akışını kurmaya ve uygulamanızı test etmeye hazırsınız.

4. Adım

OAuth Yetkilendirme Akışını Kurun

Satış Ortaklarının uygulamanızı yetkilendirmelerini sağlayacak yetkilendirme iş akışını kurun. Detaylar için dökümantasyonu inceleyin.

5. Adım

SP-API Uygulamanızı Bağlayın

LWA tokenlarını değiş tokuş yapmayı, URI'leri oluşturmayı, header’lar eklemeyi ve request’ler oluşturmayı ve imzalamayı içeren iş akışını kurun.

6. Adım

Hibrit SP-API Uygulamanızı Selling Partner AppStore’da Yayınlayın

Satıcı Paneli (Seller Central) → İş Ortağı Ağı → Uygulama Geliştir üzerinden Geliştirici Merkezi sayfasını açın. Henüz taslak haldeki hibrit uygulamanızın sağ tarafında bulunan ok işaretine tıklayıp “liste kaydı düzenle” seçeneğini seçin, uygulamanıza ait bilgileri güncelleyin ve uygulamanızı yayınlayın. Bu adımla beraber bir olay kaydı oluşur. Olay kaydını takip ettiğinizden emin olun. Uygulamanızın yayınlanması ortalama 10 gün sürebilir.

Not: Özel Geliştiricilerin uygulamalarını yayınlamaları gerekmez.

7. Adım

MWS Yetkilendirmelerinizi SP-API OAuth Koduna Taşıyın

Olay kaydı olumlu sonuçlandıktan ve uygulamanız yayınlandıktan sonra mevcut MWS yetkilendirmelerini SP-API’ye taşıyın.

8. Adım

SP-API Endpoint’lerini Çağırın

Başarılı SP-API çağrıları yapabiliyorsanız geçişiniz tamamlanmış demektir.
Geliştirici olma adımları ile ilgili detaylı bilgi için dökümantasyonu okuyabilir, soru ve destek talepleriniz için bir olay kaydı oluşturabilirsiniz. Ekiplerimiz sorularınıza olay kayıtları üzerinden dönüş yapacaktır.
Amazon logo
© 2023 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır
Amazon Seller uygulamasını Google Play'den indirmek için tıklayın.
Amazon Seller uygulamasını App Store'dan indirmek için tıklayın.